+48 886 998 238
Coffee Coffee Coffee Coffee Coffee

Co to jest vending?

Co to jest vending?
12 marca 2016, 16:49

Vending jest to zautomatyzowana sprzedaż poprzez automaty do tego stworzone, dzięki czemu może być dostępny w każdym możliwym miejscu. 

 

Rodzaje automatów vendigowych

 

Automaty vendingowe ze wzlędu na swoje działanie, dzielą się na dwa typy. Jedne przystosowane są do sprzedaży towarów, natomiast drugi typ - na sprzedaż usług. Pierwszy, wymieniony rodzaj, wydaje takie produkty jak batoniki, zupki chińskie, kanapki czy zabawki. Do tego można również zaliczyć przeróżne ekspresy do kawy, które przygotowują: kawę, herbatę, czekoladę i inne napoje podobne produkty. Automat vendingowy - nastawiony na usługi, pozwala na: pranie lub suszenie odzieży (pralnia), wykonanie połączenie telefonicznego (budka telefoniczna), zaparkowanie w płatnym miejscu (parkometr) czy przejzd komunikacją miejską (biletomat).

 

Płatności

 

Płatności w automatach vendingowych odbywają się na wiele sposobów i metod. Względem automatu czy firmy, która świadczy takie usługi - płatność może być bezgotówkowa, czyli produkty lub usługi są za darmo. Dzieje się tak zazwyczaj w bardzo dużych miejscach (np. korporacja), gdzie dana marka dba o swoich pracowików i w ramach tego mają kawę czy herbatę z automatu vendingowego za darmo. W innych przypadkach płatność odbywać się może za pomocą gótówki, karty płatniczej, czy nawet telefonu komórkowego.

 

Dla kogo vending?

 

Automaty vendingowe są powszechnie znane i umiejscawane w dużych jak i małych firmach, które chcą zwiekszyć prestiż i poprawić jakość obsługi klienta - czy też zadbać o własnych pracowników. 

 

Takich automatów wcale też nie trzeba kupować - nasza firma Mercat, zajmuje się dżierżawą oraz wynajmem ekspresów do kaw czy maszyn vendingowych w bardzo atrakcyjnej ofercie.