+48 886 998 238
Coffee Coffee Coffee Coffee Coffee

Jakie ekspresy do kawy wybrać?

Jakie ekspresy do kawy wybrać?
15 marca 2016, 11:48

Kawa to nieodłączony element człowieka. Roznoszący się zapach zaparzanej kawy - sprawi, że nie przejdzie się obojetnie obok tego gorącego napoju. Zwłaszcza, że jest to produkt powszechnie dostępny, niemal na każdym rogu ulicy. Czy to w kawiarni czy z firmowego ekspresu do kawy.

 

Automaty vendingowe cieszą się dużym uznaniem w miejsach publicznych (szkoły, szpitale, parking itp.), jak również prywatnych - mniejsze lub większe przedsiębiorstwa. Napój z takiej maszyny jest na wyciągniecie ręki i w pełni z automatyzowany - ba! Zrobienie np. kawy trwa kilka sekund!

 

Kawa naturalna czy kawa instant?

 

Co prawda - zaparzenie trwa kilka sekund, a czy jest to dobry, końcowy produkt? Wszystko zależy od automatu vendingowego, który je wykonuje. Jeśli ekspres do kawy nie jest wyposażony w zaparzarkę - kawa jest w takim przypadku tzw. instant - czyli pod wpływem gorącej wody rozpuszcza się. Inaczej sprawa wygląda, gdy ekspresy do kawy posiadają zaparzarkę - nie dość, że kawa jest naturalna to zdrowsza. Dodać do tego młynek (nie każdy automat posiada), który na bieżaco mieli ziarna - powstaje świeżo zmielona, naturalna i zaparzona kawa.

Takie maszyny z uwagi na wrzątek posiadają w swej "ofercie" gamę innych produktów. Jak gorącą czekoladę, herbatę (instant jak również naturalną), zupki i inne gorące napoje.

 

Jaki ekspres wybrać?

 

Wybór ekspresu zależy od posiadanego budżetu oraz ilości napojów robionych w ciągu dnia. Im automat częściej używany i z większą ofertą możliwości - tym droższy. Automaty vendingowe do produktów instant są tańsze niż jeśli maszyna posiada zaparzarkę i młynek do kawy.

 

Nasza firma Mercat posiada w swojej ofercie przeróżne ekspresy do kawy. Wcale też nie trzeba ich kupić - jest możliwość dżierżawy i wynajmu takich maszyn w bardzo dobrych cenach.